Strona Główna REGULAMIN STOWARZYSZENIA LinkiCzwartek, Maj 13, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
IKONA TYGODNIA
Казак без веры - не Казак

Kozak bez wiary to nie Kozak
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Konto bankowe Związku Kozaków
Dobrowolne składki oraz wpłaty na konkretne projekty prowadzone przez Stowarzyszenie należy przekazywać na konto:
BGŻ BNP PARIBAS
23 2030 0045 1110 0000 0285 1200
Związek Kozaków w Polsce
Обращенье
К Братьям из России и Украины
Nawigacja
Strona Główna
ZARZĄD STOWARZYSZENIA
REGULAMIN STOWARZYSZENIA
Linki
Kontakt
DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA - on line
Казачьи чины.
Hymn Związku Kozaków w Polsce - Гимн

Ankieta
KOZACY - TAK czy NIE

TAK

NIE

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
online
ПРИКАЗ
Odpowiedzialność za KATYŃ
Katyń jest kolejną nazwą, która w historii stosunków polsko – rosyjskich zajmuje szczególne miejsce.
Dzisiaj wiemy, że jest to miejsce uświęcone krwią tysięcy pomordowanych polskich oficerów, którzy zginęli z rąk oprawców z NKWD na bezpośredni rozkaz pochodzący z samych szczytów władzy ówczesnego związku sovieckiego. To co przez lata bolszewicy starali się ukrywać dzisiaj jest ogólnie znanym faktem i nikt nie ma wątpliwości, że chodzi o zbrodnię wojenną największego kalibru. Ta opinia jest wspólna tak dla Polaków jak i większości Rosjan żyjących tak w kraju jak i za granicą.
Obecnie przedmiotem dyskusji jest kwestia odpowiedzialności tak prawnej jak i moralnej za ten, nie mający precedensu w stosunkach polsko-rosyjskich mord.
To z czym spotkali się Polacy najpierw poznali sami Rosjanie oraz Ukraińcy, Kozacy i przedstawiciele innych nacji żyjących w ogarniętej wojną domową Rosji (1917-1921). To właśnie wtedy bolszewicy tworzyli i doskonalili metody zadawania bólu, śmierci oraz eksterminacji całych grup społecznych i narodowościowych. W tym celu stworzono specjalną organizację o nazwie „czeka” (Wszechrosyjska Komisja Nadzwyczajna do Walki z Kontrrewolucją i Sabotażem) a jej naczelnym architektem i głównodowodzącym został Polak Feliks Edmundowicz Dzierżyński. Po latach i wielu zmianach nazw twór Dzierżyńskiego przekształcił się w NKWD. Należy też pamiętać o tym, że rewolucji bolszewickiej nie robili sami Rosjanie, którzy w jej trakcie byli zwykle mięsem armatnim, oddziały szturmowe to głównie pribałtyka(Estończycy, Łotysze, Litwini), finansowanie i planowanie to Niemcy, ideologia i przywództwo to też Żydzi a do tego Polacy, Węgrzy itd. końca nie widać!
Odpowiedzialność moralna za Katyń w tym przypadku może więc być częściowo ograniczona bo czy można czynić zarzut potomkom tych Rosjan, Ukraińców czy Kozaków, którzy do końca walczyli z czerwoną zarazą także tu, w Polsce pod Komarowem, Zamościem i Warszawą? Ich winą może być co najwyżej to że przegrali wojnę i dopuścili komunistów do władzy, lecz w tym przypadku winą można obarczać także tych, którzy im w tej walce odmówili pomocy!
Dzisiaj przyznając się do naszych korzeni niejednokrotnie jest nam wstyd za wydarzenia z historii, jesteśmy pełni zrozumienia dla bólu i złości Polaków i tak jak Polacy potępiamy oprawców, którzy byli autorami tej zbrodni. Ale odpowiedzialność? Na Boga, odpowiedzialność winna być rozgraniczona! Wiemy że często grzech przechodzi z ojca na syna a jeden czyn może splamić honor całego pokolenia lub nacji ale w tym przypadku w ocenie zarządu Związku Kozaków w Polsce, współcześni ponoszą odpowiedzialność moralną tylko wtedy gdy wbrew wiedzy, stwierdzonym faktom i dokumentom mają czelność twierdzić, że mordu w lesie katyńskim nie było lub negują jego kwalifikację jako zbrodnię wojenną lub też wskazują na innych sprawców masowych egzekucji.
A odpowiedzialność prawna?
W tym wypadku to włodarze dzisiejszej Rosji muszą zdecydować, spadkobiercą jakich tradycji chce być Federacja Rosyjska? Czy wybiorą utożsamianie się z Rosją carską jej historią, tradycją i bohaterami takimi jak: Alexander Newski, Piotr Wielki, Kotuzow i Wrangel czy też skłonią się ku tradycji bolszewików, którzy utopili starą Rosję w bratniej krwi, ku tradycji terroru, zakłamania i syberyjskich łagrów w których jęczeli więźniowie polityczni z krajów byłego ZSRR i połowy okupowanej Europy, która jedna za razem jest tradycją zwycięzców w II wojnie światowej. Wbrew pozorom wybór nie jest łatwy ale przyjęcie tej drugiej opcji będzie równoznaczne z przyjęciem odpowiedzialności prawnej za zbrodnię wojenną dokonaną w Katyniu.

Chciałbym zaznaczyć, że tekst ten nie ma na celu rozmycia odpowiedzialności za ten haniebny czyn a jedynie ma przedstawić odczucia potomków emigrantów z byłego Cesarstwa Rosji oraz okresów późniejszych skupionych w Związku Kozaków w Polsce.

Marek Wasilenko
Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia
Związek Kozaków w Polsce
Komentarze
Wladyslaw dnia kwiecień 21 2012 02:19:20
Chciałbym dodać kilka słów od siebie.

Las w Katyniu jest miejscem symbolicznym, symbolem zbrodni dokonanej przez KOMUNISTÓW - bo trzeba podkreślić, w tył głowy Polskim rezerwistą zmobilizowanym do obrony Ojczyzny, nie strzelali Rosjanie, Gruzini, Łotysze czy Żydzi, a Komuniści. Wedle ich ideologii narodowość była wymysłem kapitalistów, a podział był prosty: Proletariusz-komunista lub Kontrrewolucjonista.

Ta zbrodnia to symbol, symbol setek jak nie tysięcy podobnych lasów, gdzie na zbiorowych grobach sadzono drzewa, żeby nikt nigdy się nie dowiedział gdzie zginęli "kontrrewolucjoniści" wszystkich narodów ówczesnego "sojuza".

A kwestia odpowiedzialności... Sprawa jest trudna. Bo jeśli byśmy patrzyli ogólnie to odpowiedzialność powinny ponosić wszystkie kraje byłego ZSRR. Tu jak wspomniał Przewodniczący, odpowiedzialni są Ci którzy wciąż negują tę zbrodnie, tak samo jak inne zbrodnie KOMUNISTÓW np. wywołany w celu wytępienia "Kułaków" - czyli rolników którzy potrafili mieć zysk ze swoich gospodarstw na Ukrainie - na terytorium obecnej Ukrainy "Hłodomor" czyli wielki głód.

Chciałbym też ukazać jedną rzecz. Gdy III Rzesza zaatakowała ZSRR, na granicy stały gotowe do ataku, czekające na rozkaz Stalina, olbrzymie liczby żołnierzy i sprzętu Armii Czerwonej. Ilość czołgów, dział czy samych ludzi była trudna do wyobrażenia, szacunki mówią że przekraczała ilość sprzętu wszystkich ówczesnych aliantów razem wziętych. Jednak III Rzesza uderzyła pierwsza i stało się coś czego Stalin i Komuniści się nie spodziewali. "Niezwyciężona i Legendarna Armia Czerwona" poddawała się bez walki najeźdźcą. Tysiące Rosjan i innych nacji szły dobrowolnie w niewolę. Czy aż tak się bali? NIE, oni nie chcieli walczyć za Sojuz, nie chcieli walczyć za Stalina. Bo czemu by mieli to robić? Tam każdy stracił kogoś z rodziny lub przyjaciół w wyniku działań władzy "Robotniczo-chłopskiej", zwyczajni Rosjanie nieraz czuli głód i strach.
Zdjęcia które robili wtedy Niemcy mówią wszystko, kilometrowe kolumny jeńców pilnowane przez kliku (!) żołnierzy Wehrmachtu. Ci jeńcy się jeszcze uśmiechali, liczyli na to ze spotka ich to samo o czym słyszeli od ojców i dziadków którzy trafili do niewoli w czasie I wojny światowej. Liczyli, że będą w obozach jenieckich czekać końca wojny i nie będą musieli walczyć za Komunizm. Ich los jednak był inny, czekała ich straszna śmierć. Naziści nie marnowali nawet na nich amunicji, wybierali większą polankę, ogradzali ją drutem kolczastym i stawiali wieżyczki strażnicze. Tam spędzonych jeńców trzymali aż padli z głodu. Patrząc bez emocji jak stłoczeni żołnierze wyjadali każde źdźbło trawy, jak zmuszeni głodem dokonywali czasem aktów kanibalizmu zmarłych kolegów. Wieść o tym dotarła do pozostałych Czerwonoarmijców, którzy już też zobaczyli co szykował Nazizm cywilnej ludności. A ci walczyli już nie za Komunizm czy Stalina ale w obronie swojej ziemi przed kolejnym oprawcą, walczyli by ich rodziny przeżyły.

Pamiętajmy więc:
Większość Rosjan nie chciało walczyć za Komunizm i Stalina, większość była sterroryzowana przez mniejszość. Ciężko więc mówić o odpowiedzialności całego Narodu Rosyjskiego za zbrodnie Komunistów. Jeśli szukamy kogoś kto powinien być odpowiedzialny to rozejrzyjmy się dookoła. Łatwo ich odnaleźć, mówią różnymi językami i mają różne kolory skóry, ale łączy ich jedno - czerwony sztandar i nienawiść do Kontrrewolucjonistów. To oni - współcześni komuniści i ich ideowi bracia na całym Świecie kwestionują nie tylko Katyń, ale wszystkie zbrodnie Komunistów. Przyjmują na siebie całe dziedzictwo "Rewolucji".

A Rosja? Rosja stara się podnieść z upadku jakiego doświadczyła przez ZSRR. To dumni ludzie, którzy teraz muszą wybrać której tradycji będą wierni.

Damian Cieślak
Polski Patriota, Członek Stowarzyszenia Związku Kozaków w Polsce
pjbarszcz dnia maj 03 2012 08:13:26
zgadzam się w 100% ze słowami Esauła Marka. Odpowiedzialność zbiorowa to zaprzeczenie odpowiedzialności; komunizm nie wynika z rosyjskiej tradycji on jest totalnie wbrew tej tradycji; Rosjanie jako naród i ich przywódcy muszą zdecydować jaka Rosja będzie dla nich punktem odniesienia jeżeli chodzi o budowanie tożsamości narodowej; a kolejna rocznica zbrodni katyńskiej niech będzie momentem do refleksji nad losem Rosjan - ofiar zbrodni bolszewickich w czasie rewolucji, Ukraińców - ofiar wielkiego głodu, Polaków i wreszcie Kozaków - eksterminowanych przez NKWD po II wojnie światowej, za to, że walczyli przeciwko sowietom ale o swoją wolność.
Pozdrawiam:
P.B.
Mccain dnia listopad 12 2012 05:53:56
its rapid growth Coach Factory Onlinetrajectory,
Mccain dnia listopad 16 2012 03:31:10
The U.N. also Louis Vuitton Outlet Online acknowled
Kent11 dnia grudzień 13 2012 11:50:47
fake breitling
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 100% [3 Głosów]
Bardzo dobre Bardzo dobre 0% [Żadnych głosów]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]

STOWARZYSZENIE ZWYKŁE: ZWIĄZEK KOZAKÓW W POLSCE, ZAREJESTROWANY PRZEZ STAROSTĘ LUBELSKIEGO W REJESTRZE STOWARZYSZEŃ POD NUMEREM: Or. 5051-75/10, NUMER REGON: 060710031
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

Original SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Soft Monochrome Ported and Modified for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

517659 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu