Strona Główna REGULAMIN STOWARZYSZENIA LinkiCzwartek, Maj 13, 2021
Register Welcome Guest, Would you like to Register  
IKONA TYGODNIA
Казак без веры - не Казак

Kozak bez wiary to nie Kozak
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Konto bankowe Związku Kozaków
Dobrowolne składki oraz wpłaty na konkretne projekty prowadzone przez Stowarzyszenie należy przekazywać na konto:
BGŻ BNP PARIBAS
23 2030 0045 1110 0000 0285 1200
Związek Kozaków w Polsce
Обращенье
К Братьям из России и Украины
Nawigacja
Strona Główna
ZARZĄD STOWARZYSZENIA
REGULAMIN STOWARZYSZENIA
Linki
Kontakt
DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA - on line
Казачьи чины.
Hymn Związku Kozaków w Polsce - Гимн

Ankieta
KOZACY - TAK czy NIE

TAK

NIE

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
online
ПРИКАЗ
Prowokacja w Strzałkowie
W związku z faktem umieszczenia na obelisku w Strzałkowie rosyjskojęzycznej tablicy informującej o zamęczeniu w obozie 8000 jeńców z wojny polsko – bolszewickiej 1920r., Zarząd Związku Kozaków w Polsce stwierdza iż zawarta na tablicy treść odbiega od prawdy historycznej a skutek jej umieszczenia na obelisku godzi w statutowe cele Stowarzyszenia.
W związku z powyższym czujemy się w obowiązku przedstawić własne stanowisko w tej przykrej sprawie.
Istnienie w Polsce obozów dla internowanych i jeńców wojennych po wojnie 1920 r. jest faktem. W obozach tych przebywali jeńcy bolszewiccy wzięci do niewoli w czasie działań wojennych oraz internowani w Polsce Rosjanie, Ukraińcy i Kozacy, którzy po odbytej u boku armii polskiej kampanii podjęli samodzielną walkę z bolszewicką zarazą i w wyniku klęski w walce z przeważającymi siłami czerwonych wycofali się do Polski i tu złożyli broń.
Internowani przebywali w tych samych obozach co jeńcy i dzielili podobny los. We wszystkich obozach wśród przetrzymywanych panowały tyfus i dyzenteria, w wyniku tych chorób śmierć zbierała obfite żniwo, obozowe lazarety były przepełnione a polscy lekarze robili wszystko co w ludzkiej mocy aby pokonać szerzącą się chorobę i ulżyć niedoli cierpiących. Należy zaznaczyć że w polskich szpitalach wojskowych i cywilnych na te same choroby umierali również Polacy, ogólny niedostatek leków, sprzętu i wykwalifikowanej kadry medycznej odcisnął swoje piętno na liczbie zgonów. W Polsce wydano szereg historycznie udokumentowanych pozycji traktujących o jeńcach i internowanych w obozach, które zawierają także dane dotyczące liczby osadzonych i zgonów. Godnymi polecenia są prace prof. Zbigniewa Karpusa (m.in. Jeńcy i internowani rosyjscy i ukraińscy na terenie Polski w latach 1918 – 1924) oraz praca prof. Emiliana Wiszki (Emigracja ukraińska w Polsce 1920-1939). Dla równowagi przytoczymy również pozycje rosyjskie wśród których na uwagę zasługują wspomnienia, których autorem był płk. B.A. Szteifon szef sztabu w korpusie generała Bredowa internowanego w Polsce w marcu 1920r., wspomnienia te ukazały się pod tytułem „Bredowski pochód” (Штейфон Б.А. „Бредовский поход”). W pozycji tej opisano ciężką dolę internowanych wywołaną niedostatkiem ogólnym i nie znajdujemy w niej żadnej wzmianki czy podejrzenia o eksterminację przetrzymywanych czy też o nieludzkich warunkach celowo tworzonych przez Polaków. Wręcz przeciwnie znajdujemy tu porównania mówiące o tym, że „biedny odziewa żebraka”, porównanie to jest trafne gdyż biedne młode państwo polskie pomagało znajdującej się w żebraczej sytuacji białej armii rosyjskiej.
Związek Kozaków w Polsce skupia w swoich szeregach także potomków tych, którzy po zakończeniu pobytu w obozach dla jeńców i internowanych zdecydowali się na pozostanie i życie w Polsce. W podaniach rodzinnych przekazywanych z pokolenia na pokolenie brak jest jakichkolwiek informacji o rozstrzeliwaniu, egzekucjach czy celowym zamęczeniu osadzonych w obozach żołnierzy. Często natomiast pojawiają się wspomnienia o współczuciu zrozumieniu i pomocy jaką okazywali Polacy pozbawionym ojczyzny wygnańcom.
Nasze stowarzyszenie nie jest organizacją polityczną i nie komentuje wydarzeń, które z polityką mogą mieć coś wspólnego, w tym jednak przypadku należy stwierdzić, iż umieszczenie wyżej opisanej tablicy na obelisku w byłym obozie w Strzałkowie nosi miano prowokacji obliczonej na destabilizację stosunków pomiędzy Polską i Rosją. Z całą stanowczością potępiamy tego typu działania stwierdzając jednocześnie, że nie mogły być one skutkiem działania patriotów Rosyjskich czy Polskich lecz osób pragnących zdyskredytować poprawiające się stosunki pomiędzy Polską i Rosją, osób dla których atmosfera wrogości i zagrożenia stanowi fundament do budowania swojej pozycji, których niestety w Polsce i Rosji nie brakuje.

Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia
„Związek Kozaków w Polsce”
M. Wasilenko
Komentarze
Mccain dnia listopad 12 2012 05:54:21
its rapid growth Coach Factory Onlinetrajectory,
Mccain dnia listopad 16 2012 03:44:47
The U.N. also Louis Vuitton Outlet Online acknowled
Kent11 dnia grudzień 13 2012 10:22:49
rolex watch prices
Dodaj komentarz
Zaloguj się, żeby móc dodawać komentarze.
Oceny
Dodawanie ocen dostępne tylko dla zalogowanych Użytkowników.

Proszę się zalogować lub zarejestrować, żeby móc dodawać oceny.

Świetne! Świetne! 50% [1 Głos]
Bardzo dobre Bardzo dobre 50% [1 Głos]
Dobre Dobre 0% [Żadnych głosów]
Przeciętne Przeciętne 0% [Żadnych głosów]
Słabe Słabe 0% [Żadnych głosów]

STOWARZYSZENIE ZWYKŁE: ZWIĄZEK KOZAKÓW W POLSCE, ZAREJESTROWANY PRZEZ STAROSTĘ LUBELSKIEGO W REJESTRZE STOWARZYSZEŃ POD NUMEREM: Or. 5051-75/10, NUMER REGON: 060710031
Powered by PHP-Fusion v6.01.6 ©

Original SoftBlue Skin Created by: Sigma12 - Soft Monochrome Ported and Modified for PHP-Fusion by:
PHP-Fusion Themes

517656 Unikalnych wizyt
 

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashionideas.icu